Apie įvairias bloginimo platformas

16 Gru

Visi mano rimti bloginimai prasidėjo nuo to, kad perkračiau ir išbandžiau kelias dešimtis skirtingų bloginimo platformų – viską pradėjau dar 2004, o 2005 pradžioje atsidariau ir blogą WordPress. Pradžioje atrodė, kad ši platforma – tiesiog nepakartojama, tobula. Po kiek laiko iliuzijos truputį išsisklaidė. Taip ir gavosi, kad galų gale pasirinkau LiveJournal, iš kurio gerokai vėliau pabėgau, tuo pačiu padaręs dar vieną įvairių bloginimo platformų tyrimą. Čia jau 2010 metais.

Informacija išties turi vertę, kai kažkaip panaudojama, tad ėmiau ir pajutau pareigą pasidalinti tuo, ką žinau, suprantu ir galiu vertinti, tad pabandysiu čia apžvelgti viską, kas gali būti svarbu, jei norite tapti rimtu blogeriu. Ką vertėtų rinktis iš daugybės egzistuojančių blogofermų (kitaip tariant, bloginimo platformų).

Blogofermų ir bloginimo platformų vertinimo kriterijai

Žinoma, kiekvienas žmogus čia turi savų reikalavimų, tad net nebandysiu rašyti kažkam kokių nors balų: reikalavimai tokie skirtingi, kad dėlioti balus būtų absurdiška. Vietoje to pabandysiu išdėstyti aiškius kriterijus, kurie reikšmingi man ir apie kuriuos gal būt verta pagalvoti jums:

 • Paprastumas – ar sudėtinga naudotis, jei esi visiškai žalias, nieko nesupranti nei apie blogus, nei apie IT, o laiko mokslams neturi. Skirtingos platformos čia skiriasi labai nemenkai, dar daugiau, paprastumas naudoti – svarbus ir patyrusiems. Juk yra skirtumas, ar trumpą straipsniuką parašysi per 15 sekundžių, ar per 2 minutes. Itin tai aktualu mikroblogeriams.
 • Išvaizda ir jos kaitaliojimo galimybės. Tai svarbu visiems, tiesa?
 • Galimybė pabėgti – išeksportuoti visus duomenis ir susiimportuoti kur nors kitur. Tai svarbu, jei smarkiai išaugsite.
 • Techninės galimybės – ar gali dirbti autorių grupė, ar galima be problemų dėti filmukus, ar yra galimybė baninti kartais užklystančius piktus komentatorius, ar yra galimybė integruoti savo blogą su įvairiomis kitomis sistemomis, pvz., Twitter ar Facebook. Nors techninės galimybės atrodo svarbios prityrusiems, neabejokite, kad ir pats, pradėjęs bloginti, ilgainiui jų užsimanysite. Migracija iš vienos platformos į kitą – neretai sunkus darbas, tad apie ateitį pagalvoti verta.
 • Publika ir žmogiški kriterijai. Kokia aplinka, koks palaikymas iš kitų, ar lengva susilaukti skaitytojų? Naujas blogas neretai metus laiko nesulaukia nei vieno žmogaus be papildomos reklamos, tačiau nepaprastai daug kas priklauso ir nuo platformos.
 • Užterštumas. Tai ir spameriai, kurie privaro į komentarus šiukšlių, ir patys hostintojai, kišantys jums savo reklamas. Jei reklamos kiekis nedidelis, ji korektiška, nesipjauna su bendru vaizdu – tai nieko tokio. Bet jei blogoferma jūsų blogą užkiš šlamštu – bus prastai.
 • Galų gale, lietuvybė. Kai kurios platformos net ir dabar nesugeba normaliai palaikyti UTF-8, daugelis neturi lietuviškų meniu, etc.. Kažkam tai visai nesvarbu (kaip, pvz., man), tačiau daugeliui kitų – tai kritinis dalykas.

WordPress ir WordPress.com

WordPress.com – tai pasaulinis blogofermų lyderis, platina savo programinę įrangą ir paskirai (šioji vadinama tiesiog WordPress). Naudojimo sudėtingumu šis daiktas yra bene bjauriausias iš visų. Aišku, kol neišsiaiškini – o tai irgi užtrunka. Jei esate visiškai žalias, galite taip ir nesugebėti parašyti straipsnio. Kita vertus, WordPress yra viena galingiausių platformų, bendru savo galimybių kiekiu vargiai prilygstama. Jei galvojate, kad reikės visko, kas tik gali būti – verta pagalvoti apie WordPress. Kita vertus, dauguma tų galimybių nei nepabando.

Nemokama platforma turi gan saikingą paruoštų temų pasirinkimą, o pačiam jų keisti neleidžia. Mokant pinigus, galima gauti žymiai daugiau, įskaitant ir galimybę turėti nuosavą domeną. Galimybės pabėgti iš šios platformos – yra, bet jos nėra labai patogios. Teks truputį pavargti, nors be rankinių kopijavimų ir apsieisit.

WordPress.com neduoda gerų priemonių integruotis su kitomis blogofermomis, pvz., padaryti transliaciją į LJ ar dar kažkur. Kita vertus, tai jau išvystytos priemonės, kurių jums prireiks nebent jei bandysite tapti labai rimtu blogeriu. O tokiu atveju galite pasinaudoti dar didesnėmis galimybėmis, kurias ši programa suteikia nuosavus (“standalone“) blogus turintiems. Bendrai imant, jei nesate vienas iš dešimties reikliausių, WordPress.com teikiamų galimybių pakaks. Pakaks visko.

Socialinio tinklo galimybių ar kažkokių bendrų publikų WordPress.com neturi, kita vertus, Google visus WordPress blogus myli – šią platformą turintiems suteikia labai daug privalumų, lyginant su kitais, ypač dar jei nuosavą domeną įsigysit. Visgi, kadangi WordPress.com nėra didelio bendravimo, gali atsitikti taip, kad jūsų baisiai įdomus blogas be papildomo reklamavimo taip ir nesusilauks lankytojų.

Užterštumas menkas, spameriai beveik neprasibrauna, o pats WordPress.com savo reklamų beveik nekiša. Šiuo atžvilgiu – puikus dalykas.

Lietuvybę WordPress palaiko visai pakenčiamai, tačiau paskiras temas gali tekti kaitaliotis. Kita vertus, ši platforma niekada nežalojo lietuviškų raidžių, skirtingai nuo kai kurių kitų.

Ar aš pats rinkčiausi WordPress.com? Žinoma, kad taip – būtent šis mano blogas, tegul ir ne pagrindinis, yra ant WordPress.com. O kitas – irgi ant WordPress, tiesa, jau visai kitoje sistemoje. WordPress ir WordPress.com naudoja visas būrys lietuviškos blogsferos žvaigždžių, pradedant visų blogerių patriarchu Džiugu Paršoniu.

Blogger arba Blogspot

Blogger – tai Google palaikoma bloginimo platforma, viena iš seniausių. Naudotis nėra idealiai paprasta, bet nėra ir sudėtinga – labai vidutiniška. Papasakot apie Blogger beveik nėra ką. Socialinių galimybių – daugiau dėl vaizdo. Užterštumo spamais – nedaug, reklamos irgi netrukdo. Galimybių lyg ir pakanka. Viskas čia gana normaliai, jei neskaitysim to, kad platforma atsilikusi nuo pasaulio tiek, kad atrodo kaip žaislas vaikams. Nieko išskirtinio – nei blogo, nei gero ten nerasit. Absoliuti vidutinybė, supaprastinta iki visiško vidutiniškumo.

Išvaizdą galima rinktis, tačiau didelių hakų nepridarysit. Taip, lietuvybė ten irgi yra, veikia normaliai. Vertimas į lietuvių kalbą irgi yra. Su klaidomis. Pabėgti iš platformos galima nesunkiai, tad ją išbandyti pradedančiąjam – gal ir verta, tai tikrai netaps fatališku pasirinkimu. Papildomų galimybių gauti skaitytojų – nėra. Nors platforma priklauso Google, šiosios paieška kardinaliai labiau myli WordPress blogus. Ir netgi LiveJournal blogus.

Ar pats rinkčiausi Bogger? Nežinau. Ko gero, kad ne. Ar patarčiau kam nors kitam? Na, nebent pas žmogų labai saikingi poreikiai ir mažai fantazijos.

LiveJournal

LiveJournal arba, sutrumpintai, LJ – tai viena iš seniausių platformų, naujokui padaranti pokraupį įspūdį. Bet tiktai naujokui. Tai, ko gero, vienintelė bloginimo platforma, turinti visą būrį absoliučių fanatų, nepaisant krūvos trūkumų.

Naudojimo paprastumu LJ prilygsta Blogger, išvaizdos kaitaliojimo galimybės – kiek didesnės, bet, deja, su labai keistais ir netgi sakyčiau durnais apribojimais bei keistumais, dėl kurių senesni blogeriai iš LJ kartais netgi tyčiojasi. Kita vertus, jei jus LJ užknis, galėsite labai lengvai pabėgti į kokią nors kitą platformą. Pvz., koks nors PoPo.lt turi puikiausias importo iš LJ galimybes (kitose sistemose nebandžiau, tad negaliu minėti). Paspaudei mygtuką naujame bloge, palaukei – ir visi straipsniai su komentarais persikėlė. Aišku, paskui teks sėdėti belenkiek laiko ir kaitalioti visokias nuorodas, kurias dėjai į savo straipsnius, kad rodytų į naują blogą. Bet tai jau procedūra, kurią teks atlikti bet kuriuo atveju, nesvarbu, kur migruotumėt.

Kuo LiveJournal išsiskiria iš bet kurios kitos blogofermos – tai savo socialinio tinklo galimybėmis. Jei ne tik turi ką parašyti, bet mėgsti ir padiskutuoti – tai idealus, neprilygstamas daiktas. Visokie friendinimai, draugų straipsnių sekimas, draugų draugų straipsnių peržiūra, komentavimo patogumai, galimybė kurti bendrus blogus (grupes), etc. – tai tokie išskirtiniai privalumai, dėl kurių LJ tampa vienu iš geriausių pasirinkimų net nepaisant kreivos išvaizdos ar užterštumo reklamomis. Kita vertus, LJ neduoda netgi tokio paprasto dalyko, kaip galimybė įkelti paveiksliukus. Tam teks ieškoti kitų puslapių. Tai vienas iš tų nenormalių ribojimų, kurie labai užveikia.

Publika LJ – nuostabi. Jei jūsų blogas bus įdomus, o jūs pats keliose vietose kažką pakomentuosite (viską lemia jūsų paties aktyvumas), beveik savaime galite gauti keliasdešimt lankytojų per dieną. Kažkam tai nėra daug, tačiau pradedančiąjam blogeriui – labai nemenkas kiekis. Ypač, kai tie lankytojai – intelektualai, su kuriais tikrai yra apie ką pašnekėti.

Reklaminiu užterštumu LiveJournal platforma – bene baisiausia iš pasaulinių. Reklamų yra visur, jas kiša netgi į mokamus blogus. Tai buvo svarbiausia priežastimi, dėl kurios pabėgau. Reklama kišama apgalvotai, taip kad autoriai mažiau pastebėtų, pvz., jei esate prisijungęs, jūsų paties blogas atrodys beveik be reklamų. Tikrą, baisųjį vaizdą pamatysite, kai atsijungsite – negana to, kad dauguma reklamų bus rusiškos, prikištos kažkokių putinistinių kliedesių arba kažko artėjančio prie pr0n – LJ prieš kelis metus iš amerikiečių nusipirko rusų firma. Spamo komentaruose – nėra labai daug, nors visgi atsiranda tarpais. Bet ne kritiškai.

Lietuvybė – kažkokia yra, UTF palaikomas puikiai, negana to, daugelį bloge esančių užrašų galite pats pasikeisti, tad viskas lyg ir būtų tvarkoje. Gal nebent gali trikdyti, kad kai kurie pranešimai jums bus kišami rusų kalba. Angliško interfeiso pasirinkimas apsisaugoti nuo to nepadeda – pagal IP adresą jie nustato jūsų vietą ir tada laiko rusu iš Lietuvos.

Ar pats rinkčiausi LiveJournal? Keletą metų tai buvo platforma, kuri buvo mano pasirinkimas. Ko gero, rinkčiausi ir dabar. Nepaisant saikingų techninių galimybių ar reklamų, tai kraštutinai geras pasirinkimas, ypatingai tinkamas tiems, kas linkę daug diskutuoti ir dalyvauti visokiose veiklose. Tarp LJ blogerių – tokios garsenybės, kaip Maliboo, Maumaz, VKlasė ir daugelis kitų.

Tumblr

Tumblr – tai visai naujas blogofermų šedevras. Šedevras neperdedant. Lengviau išvardinti trūkumus, kurių vos keletas, nei privalumus, kurių pernelyg daug.

Tai paprasčiausia platforma pradedančiąjam – ne veltui Tumblr buvo kuriamas, kaip sistema mikrobloginimui: viską, kas tik įmanoma daro pati. Nebūtina pačiam įkeldinėti paveiksliuko, jei radote jį kažkur internete – pakanka nurodyti jo adresą. Nebūtina kopijuoti kažkokių kodų, jei norite įkelti filmuką – irgi pakanka nurodyti adresą. Viskas supaprastinta taip, kad paprasčiau nebūna.

Išvaizdos pasirinkimas – neribotas. Paruoštų šablonų – begalės, negana to, yra visai neribotos galimybės nuosavą temą susikurti pačiam. Tiesa, tam jau reikia ir šiokių tokių techninių žinių.

Tumblr – vienintelė iš didžiųjų blogofermų, kažkuo primenanti LiveJournal – čia irgi yra draugų srautas, negana to, yra ir papildoma galimybė – jei jums patiks kažkieno postas (straipsnis, paveiksliukas ar dar kažkas), galite pasiskelbti jį pas save vienu mygtuko paspaudimu.

Iš techninės pusės Tumblr platforma irgi įdomi: nors ir neduoda visokių ten widgetų, kurie būna WordPress ar Blogger, bet turi visai neblogas integracijos galimybes, pvz., paimti RSS iš kažkur kitur esančio savo blogo. Tiesa, šitai veikia su apribojimu – importas sustoja, jei kurį laiką savo Tumblr bloge neparašote ir pats. Negana to, tame RSS importe yra kažkokių bugų, dėl kurių jis ir šiaip kartais sustoja.

Lietuvybė – nelabai. Tiksliau, viskas su UTF, lietuviškų raidžių nežudo, tas tvarkoj, tačiau vartotojo interfeisas tiktai angliškas ir vokiškas. Užterštumas spamu menkas, o savo reklamų Tumblr išvis nekiša. Neaišku, iš ko jie gyvena.

Ar pats eičiau į Tumblr? Žinoma, kad taip – kai ieškojau, į kur migruoti iš LJ, Tumblr daviau pirmą vietą. Kol nesuradau lietuviško PoPo. Tumblr rašinėja tokia sena ir garsi lietuviškos blogosferos žvaigždė, kaip Pukomuko, taip pat ir PNN naujienų chebra.

Twitter

Apie Twitter – trumpai. Tai kraštutinis mikrobloginių platformų atvejis – viena žinutė tėra 140 simbolių. Paveiksliukų ten neįdėsi. Visas rašymas – kraštutinai koncentruotais sakiniais arba tiesiog dedant nuorodą į ką nors. Savitas žargonas, pvz., “RT“ reiškia “Retweet“ (pakartoti kažkieno kito pranešimą), negana to – ir savi renginiai, pvz., #FollowFriday, raktinius savo tekstų žodžius visi žymi grotelėmis.

Šiaip apie Twitter nerašyčiau, tačiau tai visgi alternatyva normaliam blogui, jei nesate linkęs rašyti teksto paklodes. Kitu atveju – tai puiki vieta bendrauti su kitais blogeriais, pati geriausia vieta sužinoti tinklo naujienas ar jomis pasidalinti. Ar pats eičiau į Twitter? Žinoma, aš ten jau esu.

Lietuviškos platformos

Čia jų visa krūva, įvairų įvairiausių. Pradedant ta nesąmone, kurią suteikia Bitės pliusai (į kurią net nuorodos nedėsiu, nes gėda tą daiktą vadinti blogoferma) ir baigiant tokia keistenybe, kaip Tinklink. Bendras visų lietuviškų platformų privalumas – lietuvybė. Ji čia yra visur, ir visur ji geresnė, nei pasaulinėse sistemose.

Blogas.lt

Blogas.lt – taip, gal ir populiariausia platforma Lietuvoje. Kol kas. Pagrindiniai trūkumai ir privalumai – daugmaž kaip ir WordPress.com platformoje (Blogas.lt – ir sukasi ant WordPress, nors kadaise berods ant kažko kito dirbo), tačiau papildomai jūs gausite neįtikėtiną krūvą reklamos, uždengiančios jūsų pačių parašytus straipsnius pačiu šlykščiausiu būdu. Reklamos bus tiek daug, kad netgi LiveJournal jums pasirodys švaria ir bereklame vieta. Jei ne tai – viskas būtų gal ir pakenčiama. Jei pasirinkote Blogas.lt, rekomenduoju išsyk pereiti į WordPress.com – gausite žymiai daugiau to paties produkto, be jokio reklaminio šlamšto. Jei nepereisite – kaltinkite save patys. Tai vienintelė iš platformų, kurių rinktis kategoriškai nerekomenduoju.

Tinklink.lt

Tinklink.lt – labai keistas daiktas, kur renkasi visokie politizuoti dėdės. Gali būti įdomus tiems, kas nori būti koks nors labai rimtas. Kitiems – vargu. Platforma, kiek supratau iš kolegų atsiliepimų, kažkokia nuosava, ne WordPress (ar klystu?). Privalumas – savaime galite gauti tam tikrą lankytojų srautelį, gal nelabai didelį, bet kelioliką-keliasdešimt skaitytojų turėsite. O bendrai imant – nieko ypatingo. Rekomenduoju, jei ruošiatės rašyti blogą apie politiką.

PoPo.lt

PoPo.lt – visai nauja platforma, pastatyta ant WordPress bazės. Skirtingai nuo WordPress.com, pasižymi labai gera techninių galimybių gausa. Integracija su Twitter ir LiveJournal, automatiniai straipsnių importai per RSS, etc., negana to, turi kažkokius neaiškius socialinio tinklo navarotus (aš pats jų, tiesą sakant, nenaudoju). PoPo.lt apsistojęs toks įžymybė, kaip Andrius Užkalnis, tas pats PoPo.lt – tai ir mano pasirinkimas. Vienas iš privalumų – kadangi visų blogų straipsniai anonsuojami pirmame puslapyje, savaime galite gauti nuo kelių dešimčių iki kokio šimto skaitytojų per dieną. Kaip pasiseks. Platforma verta dėmesio ir tiems, kas jau turi blogą kitur ir migruoti nesiruošia, bet tiesiog ieško dar vienos vietos automatiniam publikavimuisi – tai jau daro tokie įžymūs Lietuvos blogai, kaip Grumlino palėpė bei Common Sense.

Blogr.lt

Blogr.lt – kažkas labai panašaus į PoPo.lt, tačiau platforma senesnė, narių tenai – žymiai daugiau. Suteikiamomis techninėmis galimybėmis – gal truputį ribotesnė (visokių integracijų ir automatinių importų berods nėra), o ir pasukta taip, kad labiau primena socialinius tinklus, skirtus bendravimui. Blogr.lt – tai vienas iš tų pasirinkimų, kurie irgi verti dėmesio. Šią platformą rekomenduočiau kaip patį geriausią pasirinkimą tiems, kas turi blogą Blogas.lt sistemoje ir dabar ieško, kur pabėgti – lietuviška publika, daug bendravimo, jums patiks. Neabejotinai vienas iš geriausių pasirinkimų.

Žiniasklaidos portalų blogofermos

Labai bendrai verta paminėti ir bloginimo platformas, kurias teikia Delfi, Lrytas – jos gan panašios, pastatytos ant ganėtinai ribotų WordPress variantų, kaip priedas prie portalų. Privalumų – nebent šioks toks lankytojų kiekis, kuris savaime ateis šių portalų dėka bei vargiai ką nors galintys įtikinti pažadai, kad portalas padės išpopuliarėti, atradęs tavo straipsnius. Trūkumų – gal irgi ne per daug. Na, nebent atsidarytumėte blogą Diena.lt portale – iš ten pabėgti užsimanysit labai greitai, tiesiog dėl didžiulių kiekių reklamos.

Ar verta atsidarinėti savo blogą pas kokį nors portalą? Buvau atsidaręs vieną panašų Delfyje, straipsnius kartais įdėdavo į pirmą Delfi puslapį. Portalinių lankytojų srautas nepasižymi intelektu, tad būreliai dundukų, rašinėjančių į komentarus kliedesius bei įžeidimus greitai mane užveikė. Taigi, matyt, kad nelabai verta. Na, nebent esate koks nors reklamos platintojas.

Kitos pasaulinės bloginimo platformos ir apibendrinimai

Žinoma, yra ir daugiau įvairių platformų, pavyzdžiui, Posterous (viena iš naujųjų, kažkuo miglotai primena Tumblr), MySpace (daugiau socialinis tinklas, mėgstamas muzikantų ir vaikigalių) ir t.t., turinčių įvairių savų privalumų. Nemenka dalis užsieninių blogofermų, ypač senesnės – ne tik neturi jokių vertimų į lietuvių kalbą, bet netgi nepalaiko UTF, t.y., lietuviškų raidžių. Dar prasčiau, kad daugelis iš jų turi pernelyg mažą kiekį mūsų tautiečių, tad atsitiktinių lankytojų sulaukti bus beveik neįmanoma. Gal dėl to pernelyg plėstis apie kitas platformas ir neverta.

Tad šis skyrelis tebūnie toks trumpas, koks yra. Ką pradedančiąjam blogeriui rekomenduočiau iš visų, kurias minėjau? Pirmiausiai – Tumblr. Verta pagalvoti ir apie WordPress.com, o bendrauti mėgstantiems – apie LiveJournal. Ir, kaip apie priedą, reikalingą visiems, verta pagalvoti apie Twitter.

Galų gale, jei turite problemų su anglų kalba, siūlau vieną iš lietuviškų – PoPo.lt arba Blogr.lt, abi, kaip minėjau, gana panašios, labiau skiriasi gal tik savo publika: PoPo sėdi nedidelis kiekis prityrusių aštriadančių dėdžių, tuo tarpu Blogr – daug jaunų ir bendrauti mėgstančių žmonių.

Reklama

20 atsakymai to “Apie įvairias bloginimo platformas”

 1. Romas gruodžio 16, 2010 7:10 am #

  Ištisus metus talpinau savo Druskininkų savaitės apžvalgas, identiškas tomis, kurios spausdinamos laikraštyje “WordPress“ susikurtame bloge, kuris vieną negražią dieną dingo be pėdsakų. Jokių pranešimų, jokių išsankstinių įspėjimų. Rašo, jog tokio blogo nėra ir tiek… Dabar naudoju “Blogspot“: http://druskininkunaujienos.blogspot.com/ ir, žinoma, laukiu kol šitie iškrės ką nors panašaus.

  • rokiskis gruodžio 16, 2010 7:18 am #

   Labai keista, kad WordPress.com taip padarė, ir labai neįprasta. Trinami būna spamerių blogai, bet normalus laikraščio blogas neįsivaizduoju, kuo galėjo užkliūti. Man išvis naujiena, kad WordPress trina blogus.

   O štai kad Blogspot kartais nepatikusius blogus ištrina – tas būna, pasitaikė apie tai išgirst.

   Bet taip ar anaip, stebinantis įvykis. Ir labai bjaurus.

 2. pow gruodžio 16, 2010 3:04 pm #

  kiek čia pas tave tų blogų?? :))
  man patinka visi tie, kur galima komentuojant užsisakyti pranešimą apie komentarus po tavęs parašytus.

  • rokiskis gruodžio 16, 2010 7:47 pm #

   Nu, čia tiesiog buvo testinis blogas, tai paverčiau į metablogą, kur dedu tai, ką parašau apie kitus blogus 🙂

 3. Mantas gruodžio 16, 2010 3:06 pm #

  „Suteikiamomis techninėmis galimybėmis – gal truputį ribotesnė (visokių integracijų ir automatinių importų berods nėra)“

  What, what, whaaat? Automatinių importų niekam nereikėjo, tai ir nėra. O kokių ten „visokių“ integracijų trūksta, tai nelabai sugalvoju.

  „o ir pasukta taip, kad labiau primena socialinius tinklus, skirtus bendravimui“

  Tiek Blogr, tiek Popo sukasi ant WP+BP, tai soc. tinklą primena lygiai tiek pat.
  http://popo.lt/activity/
  Asmeniškai visą laiką buvau prieš BP ir tebesu, bet pagrindinė blogr valdžia buvo neperkalbama, tai teko susitaikyt su jo įdiegimu.

  Lryto ferma yra normaliai funkcionuojantis nekarpytas WP. Nekiša jokių reklamų, turi protingą adminą. Pernelyg nuvertinta.

  Delfi nesu bandęs, tai negaliu komentuot.

  Dar gi yra ir daugiau, ar bent jau buvo:
  1. eblog.lt – miręs
  2. o2.lt – miręs
  3. write.lt – gimė negyvas
  4. hardcore – kažkoks užaras ir merdintis.

  Daugiau ant greito nebesugalvoju.

  • rokiskis gruodžio 16, 2010 7:55 pm #

   Taigi apie tai ir rašau, kad labai panašūs PoPo.lt ir Blogr.lt , didžiausias skirtumas – kad publikos kitos – PoPo.lt kaip sakant, seni perdylos renkasi, panašūs į mane 🙂

   Ir taip, su tuo BP išplėtimu, tai aš iki šiol nesuprantu, kaip ten juo naudotis. Kažką ten daro, triukšmo kiekį didina, bet ką ten daryti tai neaišku. Gal tik toks skirtumas, kad tą aktyvumą Blogr.lt rodo pirmam puslapyje, tai labiau socialinis atrodo.

   Kitų lietuviškų platformų nei neminėjau, būtent dėl to, kad merdinčios ar pan., ar, pvz., padarytas socialinis tinklas su minimaliom bloginimo galimybėm, kaip pas kokį Biteplius.lt – tiesiog nevertas gilinimosi.

 4. Rokas Arbušis gruodžio 16, 2010 3:51 pm #

  WordPress sidėtingas o LJ paprastas? esu kategoriškai kitos nuomonės.
  o apie LJ intelektą Grumlino klauskyt. ir klauskit, kodėl jo ten nėra.
  jei PoPo.lt (stebėtinai reklamuojamas jame esančių, bet tai ir natūralu) sugeba perkelti postus į LJ, tai smalsu kaip — negi savo įskiepį sukūrė? jei ne, tai kokį WP naudoja?
  lrytas.lt blogofermą rekomenduočiau. kaip teisingai sako Mantas, dėl teisingo jų admino ir normalaus WP. manės ten nėra tik todėl, kad esu “standalone“.

  Mantui: hardcore.lt, jei atmintis neapgauna, buvo dar tada, kai 9/10 blogų nebuvo. tai sena ir gana uždara taip padinama subkultūros bendruomenė.

  ir dar manau: Blogger, Blogspot ir MySpace mums, europiečiams, atrodo akmens amžius, bet jiems, amerikėnams, yra labai gražu ir populiaru. kaip maskoliams LJ.

  • rokiskis gruodžio 16, 2010 8:01 pm #

   Kai įpranti naudoti, kaip straipsnių rašytojas, tai LJ tikrai paprasčiau. Konfigūruoti kažką – taip, su LJ užsiknisi, kol surasi, pvz., pro kur meniu kokį nors linką įsidėt.

   Dėl Grumlino – jis yra LJ, turi savo transliaciją ir pakomentuot pas kitus užeidinėja. PoPo.lt jis turi cielus du akauntus – vieną transliacijai, kitą – atskiram politiniam blogui.

   Dėl hardcore.lt – taip, subkultūrinis daiktas, tuo ir skiriasi. Ten išties yra dar likęs vienas-kitas veikėjas iš senų laikų.

   Dėl Lrytas.lt – aš visvien rekomenduočiau geriau Blogr.lt 🙂 Vien todėl, kad Lrytas.lt yra portalas ir blogoferma tėra priedas.

   O dėl Blogger/Blogspot ir MySpace – tai pirmąjį negailestingai dabar žudo Tumblr, o antrąjį taip pat negailestingai žudo Facebook.

 5. Kaspinuotis gruodžio 16, 2010 6:05 pm #

  O aš LJ taip ir neišmokau naudotis, nors prie WP pripratau labai greitai.
  Blogas.lt visgi turi vieną labai didelį pliusą pradedančiam rašyti – iš jo ateina daug lankytojų. Nors reklamos, aišku, užknisa.

  • rokiskis gruodžio 16, 2010 8:07 pm #

   Reklamų Blogas.lt dar neseniai buvo saikingai. Dabar tuo tarpu atsidarai kieno nors blogą, ir per ekrano vidurį ant teksto visokie fufeliai ima lįst. Apie tai, kad tai vienas iš puslapių, kuris neprognozuojamai groja – net nekalbu. Taigi, jei lankytojų ten dar ir ateina, tai greitai neateidinės. Čia jie neseniai šitaip padarė, iš esmės, nužudė viską.

   Beje, lankytojų kokybės irgi reikia neužmiršti. Mano manymu, vienas LJ lankytojas vertas 100 puspročių iš One.lt – tokie publikos skirtumai.

   • Kaspinuotis gruodžio 16, 2010 8:45 pm #

    Kas dėl reklamos pagausėjimo, tai ten jau patys blogeriai kalti, kad tikėdamiesi kažką užsidirbti, registruojasi. Ne pats blogas.lt tą reklamą kiša, jis tik suteikia galimybę. Tiek, kad vien jų reklama puslapio viršuje erzina.

    Dėl lankytojų nesiginčyju. Čia ypač per pastaruosius metus taip pasidarė. Pusė pabėgo, nes jie nekeitė senosios sistemos, likusi pusė pabėgo, kai keitė, nes nė velnio niekas neveikė. Ir vistiek ten dar yra keletas senųjų, kurie rašo tikrai protingai.

    • rokiskis gruodžio 16, 2010 10:21 pm #

     Kaip užsidirbti? Ta prasme, kad ten patys pas save taip reklamų prisideda? Eina peklon.

     • Kaspinuotis gruodžio 16, 2010 10:46 pm #

      Yep, jie patys ten viską susikrovė.:]

      • rokiskis gruodžio 16, 2010 11:47 pm #

       Šakės. Reiškia, ne blogoferma, o spamoferma :-/

       Graži idėja, realizuota neįtikėtinai baisiu būdu :-/

       • Kaspinuotis gruodžio 16, 2010 11:52 pm #

        Aha, būtų galima tas reklamas kažkaip tvarkingai padaryti. Nu bet bent aš pamačius kaip viskas atrodo, iškart atgal gražinčiau. Jei įmanoma, žinoma.;D

      • Eimantas gruodžio 16, 2010 11:51 pm #

       Kažko užsiciklinot tamstos su reklamom. Yra nuostabus civilizacijos išradimas AdBlock, kuris viską labai gražiai nupjauna; o jei žmogus dėl kažkokių priežasčių nori reklamą žiūrėt – jo teisė.

       • rokiskis gruodžio 17, 2010 11:23 am #

        Aš manau, kad visgi ne skaitytojas turi rūpintis.

     • Mantas gruodžio 17, 2010 9:37 am #

      Patys užsideda tik adbox 125×125 reklaminius skydelius, kurie į akis tikrai nekrinta. Visa kita sukrauna blogas.lt, jei atsisakai susimokėt 5lt/mėn (ar kiek ten).

      • rokiskis gruodžio 17, 2010 11:22 am #

       Aišku, tai visgi reiškia, kad kartoja tą patį, ką ir LiveJournal, skersdami vištas, dedančias aukso kiaušinius.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Apie Google Plus kiek rimčiau « Rokiškis - liepos 15, 2011

  […] taip ar anaip, čia yra meta blogas, kuriame jau nemažai rašiau apie visokias bloginimo platformas. Tai kodėl gi neužkabinti ir socialinių […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: