Kuo geras yra Tviteris

1 Rgs

Tviteris (Twitter), kai pirmą kartą jį pabandžiau, man pasirodė, lyg kažkoks absurdas. IRC (jaunesniems būtų Skype grupinių čatų) hibridas su SMS žinutėmis, perkeltas į internetą. Bukas daiktas. Neįtikėtinai bukas. Bukas, kaip visa mikroblogų idėja.

Tačiau jau po kelių dienų supratau, kad buvau neteisus. Nėra jis toks bukas, kaip atrodo. Jis turi visus čatų privalumus, suderintus su bloginimo ir tradicinių japoniškų msgboardų galimybėmis (imgboardai, kaip 4chan – tai tiesiog išvystyti msgboardai), ir visa tai sulydyta į vieną visumą taip, kad gaunasi kažkoks visiškai naujas dalykas – truputį žinutės, truputį blogai, truputį msgboardai, truputį pokalbiai. Visiškai kitas ir labai geras formatas, tiesiog priverčiantis rašytoją sutilpti į tuos menkučius 140 simbolių, priverčiantis būti neįtikėtinai informatyviu, kompaktišku ir aiškiu. Ir visa tai – su socialinio tinklo galimybėmis ir bendravimu beveik realiame laike.

Negana to, dėl labai mažo žinučių dydžio atsiranda galimybės realaus laiko paieškai: Tviteryje galima esminius dalykus žymėti žodžiu su grotelėmis, pvz., #Lietuva – tai yra tegai. Pagal tokius tegus galima surasti bet kokias žinutes, kurias kas nors paskutiniu metu parašė, žymėdamas tokį tegą. Tai velniškai patogu, kai norisi pamatyti, ką viso pasaulio ar, pvz., Lietuvos žmonės tik ką parašė kokia nors tema.

Žinoma, Tviteris negali pakeisti nei blogofermų, nei socialinių tinklų, tačiau jis įneša kažką savito. Lietuvoje Tviteris išsiskiria dar ir savo publika: didžiąja dalimi – tai blogeriai, žmonės, mokantys rašyti, žmonės, žinantys apie Internetą daug daugiau, nei vidutinis žmogus.

Paprastas klausimas – ar verta registruotis Tviteryje? Jei esate žurnalistas, blogeris ar patyręs internautas – žinoma, kad taip. Bet jei esate vienas iš tų silpnapročių, kuriems internetas yra tapatus One.lt – žinoma, kad jums Tviteris tebus nesąmoninga beprasmybė.

Reklama

5 atsakymai to “Kuo geras yra Tviteris”

 1. seskine46 rugsėjo 6, 2010 3:34 am #

  O аš paskutiniu metu svarsčiau ar apskritai į ten kišti nosį (Twiter). Labai jau jo aprašymas man nuskambėjo man beprasmiškai. Bet matau kad dabar įdomu bus pažiet, gal kokį seną draugą iš irc sutiksiu… Ot bus nostalgijos…

  • zita liepos 23, 2015 10:38 pm #

   nostalgija kai kazko ilgimes.kai jau atrandi ko ieskai-tai jau atrakcija!!!!!

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tweets that mention Kuo geras yra Tviteris « Rokiškis -- Topsy.com - rugsėjo 1, 2010

  […] This post was mentioned on Twitter by Blog'ų metraštis, Ričardas S.. Ričardas S. said: Kuo geras yra Tviteris – http://bit.ly/bkLCyp […]

 2. Kuo blogas LiveJournal « Rokiškis - rugsėjo 1, 2010

  […] platforma ir šiaip atrodo klaikiai. Aš jau nekalbu apie tai, kad ten negali įsidėti nei savo Tviterio dėžutės, nei dar ko nors. Eilinis blogeris, pasižiūrėjęs į visus LJ trūkumus, galėtų […]

 3. Apie Google Plus kiek rimčiau « Rokiškis - liepos 15, 2011

  […] atveju, kaip Twitter, siūlydavo sekti (following), kitaip tariant, prenumeruotis įdomaus jums žmogaus įrašus be […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: