Bebrai sunaikins Lietuvą ir pasaulį

16 Lie

http://www.brigin.lt/forumas/viewtopic.php?p=66880#66880

Visas pranešimo spaudai tekstas:

Pranė Dzundulinskaitė, Lietuvos Žaliųjų etnokultūrinė draugija. 2007-07-14:

Nekontroliuojamas bebrų plitimas gręsia katastrofa

Neretai spaudoje pasigirstantys kaltinimai, esą bebrai baigia išnaikinti Lietuvos miškus – gal ir perdėti, bet teisingi – paskaičiuota, kad vien šiemet bebrai sunaikino apie 40 tūkstančių hektarų (40 kvadratinių kilometrų) miško, dirbamos žemės ir kitų naudingų plotų, kirsdami medžius ir statydami užtvankas. Itin paaštrėjusią situaciją matome po neseniai praūžusių liūčių, dėl kurių bebrų tankiau gyvenamuose rajonuose buvo užtvindyti mažiausiai 300 gyventojų gyvenamieji trobesiai bei kiti pastatai. Jau pirminių tyrimų duomenimis – 60 procentų jų yra teritorijose, tankiai apgyvendintose bebrų, kur vandens nuoteką stabdo bebrų užtvankos.

Todėl šiuo viešu pareiškimu kreipiamės į Lietuvos Respublikos prezidentą, Seimą bei gerbiamus ministrus, prašydami susirūpinti situacija Lietuvoje, atkreipti dėmesį į bebrų dauginimosi problemas – per paskutinius 10 metų, jų skaičius Lietuvoje išaugo iki kelių dešimčių kartų, prieartėdamas prie milijoninių ribų ir sukeldamas visišką disbalansą gamtinėje ekosistemoje. Bebrai neturi natūralių priešų gamtoje, todėl saugiai veisiasi, paversdami milžiniškus žemės plotus užpelkėjusiais dykrais. Prašome visus geros valios žmones įdėmiai perskaityti ir išplatinti šį pareiškimą.

Pagarbiai,
Pranė Dzundulinskaitė, Lietuvos Žaliųjų etnokultūrinė draugija.

Reklama

Vienas atsakymas to “Bebrai sunaikins Lietuvą ir pasaulį”

  1. seskine46 rugsėjo 5, 2010 7:11 pm #

    Va čia tai katastrofa… Ar buvo imtasi priemonių? Ar bus imtasi ateityje? Ką daryti? ką? Škvalas tai turbūt smulkmena palyginus su šitu…

    Reikia sugalvoti lietuvišką nacionalinį valgį iš bebro uodegos ir pardavinėti Maksimoje ir už bebrienos kilą duoti dvigubai daugiau kosminių rutuliukų nei už pvz. kiaulieną. Tik Maksima mums padėti kovoti su jais!!!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: